W przypadku większości drewnianych map oferujemy również montaż mapy gratis na terenie całego kraju.

Pomimo tego możemy również wysłać mapę do miejsca docelowego. W takim przypadku wraz z mapą otrzymujecie Państwo kompletny zestaw montażowy w skład którego wchodzi : drewniana mapa, wyspy, szablon montażowy, taśma malarska, narzędzia do oznaczania miejsc mocowania wysepek oraz magnesów, wiertło 6′, kołki rozporowe wraz śrubami, bit do wkręcania śrub, magnesy neodymowe, klej transparentny do montażu drewnianych wysp. Wszystkie elementy są dokładnie zapakowane i możemy zapewnić iż przetrwają nawet najtrudniejszą podróż.

Wyznaczenie miejsca do montażu drewnianej mapy

Pierwszy krok to wyznaczenie odpowiedniego miejsca pod drewnianą mapę świata. Najlepiej aby znajdowała się ona na środku ściany. Wysokość zależy od tego czy pod mapą ma się coś znajdować zwykle jest to około 30/40 cm od sufitu.

Szablon montażowy drewnianej mapy led

Po wyznaczeniu odpowiedniego miejsca montażu drewnianej mapy naklejamy przy pomocy taśmy malarskiej papierowy szablon w wyznaczonym miejscu

Oznaczenie położenia drewnianych wysp

Następnie przez szablon zaznaczamy skrajne punkty położenia drewnianych wysp na ścianie. Używamy ostrego gwoździa bądź wkręta, tak aby po ściągnięciu szablonu na ścianie pozostały kropki. Każda z drewnianych wysp mapy posiada swój numer dzięki czemu unikniemy pomyłki podczas klejenia.

Oznaczenie miejsca mocowania magnesów

Przy pomocy wiertła bądź śrubokręta wyznaczamy miejsca mocowania magnesów. Aby uniknąć pomyłki ważne jest aby ślady na ścianie były większe od punktów mocowania drewnianych wysepek. W wyznaczonych miejscach mocowania magnesów nie powinno znajdować się okablowanie zasilające mapę ( w przypadku mapy LED) jak również żadne inne źródło zasilania.

Oznaczenie miejsc w których powinno wychodzić okablowanie drewnianej mapy świata LED

W przypadku drewnianej mapy świata z podświetleniem led, należy również oznaczyć miejsca z których wychodzić będzie źródło zasilania pasków ledowych. Oznaczenia mają pewien zakres tolerancji tak więc mogą wychodzić w okolicach napisu LED.

Wiercenie otworów na magnesy mocujące drewnianą mapę świata

Wiercenie otworów pod kołki w które następnie wkręcane są magnesy mocujące drewnianą mapę świata do ściany. Używamy wiertła 6, kołki natomiast mają rozmiar 6/40.

Wbijanie kołków rozporowych

Montaż kołków rozporowych uniwersalnych dla każdego typu ściany

Wkręcanie magnesów neodymowych

Przykręcanie magnesów

Ściana gotowa do montażu drewnianej mapy

Tak powinna wyglądać ściana gotowa do montażu drewnianej mapy świata. Przykręcone magnesy, oznaczone punkty mocowania wysepek oraz w przypadku drewnianej map led okablowanie wypuszczone w odpowiednich miejscach

Nakładanie drewnianych kontynentów na magnesy

Nakładanie drewnianych kontynentów na magnesy. Po założeniu elementów pasują one idealnie i wymagają jedynie lekkich przesunięć celem dokładnego połączenia.

Warstwa kleju na drewnianej wyspie

Aby prawidłowo umiejscowić wyspę na ścianie należy dopasować ją do wykonanych wcześniej dziurek. Każda z wysp posiada swój unikalny numer przypisany do odpowiedniego miejsca. Na wyspy nakładami minimalną ilość kleju, tak aby nie wychodził poza obręb drewnianej wyspy.

Drewniana Mapa Świata z granicami Drewniana Mapa Świata dekoracja na ścianę drewniane mapy pl polski producent drewnianych map

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności drewniana mapa w pełnej okazałości wisi na ścianie. Zaprezentowany został system montażu na magnesach, który przypisany jest dla map fornirowanych oraz dębowych. Mapy ze sklejki 6 mm standardowo klejone są na klej montażowy a system magnesowy obowiązuje za dopłatą.